Niektoré lokality sú uzatvorené počas zimy, je potrebné skontrolovať informácie na ich webovej stránke.

Socha Jánošíka 

Jánošík bol Terchovský hrdina, ktorý bral bohatým a pomáhal chudobným. Nájdete ju na ľavej strane pri ceste do Vrátnej


Terchovský Betlehem

Ručne vyrobený Betlehem, vyrobený z dreva domácimi majstrami. Môžete vidieť v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej


Jánošíkove diery

Sú sústavou tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Skladajú sa z troch častí – Dolné Diery, Horné Diery,Nové Diery a preteká cez nich dierový potok, ktorý ich vytvaroval do prekrásnej podoby. V Dierach sa nachádza vyše dvadsať vodopádov, ktoré dotvárajú čaro celej oblasti. Skalné útvary, ktoré vypadajú ako práca umelca, poskytujú domov viacerým živočíšnym a rastlinným druhom. Do Dier sa dostaneme zo Štefanovej, alebo z Bieleho potoka.

Dolné Diery popri chodníku je vybudovaný náučný chodník, jednoduchá trasa pre rodiny s deťmi, má 2 malé vodopády.
Horné Diery sa nachádzajú medzi Veľkým a Malým Rozsutcom, majú 9 vodopádov s dĺžkou od 2 až 4 m, nie sú vhodné na turistiku v zlom počasí, majú rebríky a mosty ktoré Vám umožnia jednoduchší prechod. Nie sú otvorené v zime.
Nové Diery majú 4 vodopády od 1 do 2 m, otvorili sa ako posledné a preto sa aj volajú Nové Diery. Veľmi pekná prechádzka, Diery vo všeobecnosti sú veľmi pekné, je dobré mať dobrú obuv a dobré oblečenie na prechádzky po horách.


Kabínová lanovka Vrátna – Chleb

Odvezte sa kabínkou tesne pod hrebeňom Malej Fatry. 8 miestna kabínka bola postavená v roku 2006. Je určená na prepravu turistov aj lyžiarov. Lyžiari si tú prídu na svoje, svahy sú využívané hlavne pre extrémne lyžovanie a snowboardovanie, off piste. Svah je mechanicky upravovaný pri Oštiepkovej Mulde kde je vlek kotva Doppelmayr. Na oddych si môžete dať občerstvenie v reštaurácii Panoráma ktorá je na hornej stanici kabínky. Pre viac informácií na leto.vratna.sk